Studnie Jelenia Góra

Wiercenie studni Jelenia Góra

Studnie Jelenia Góra

Od pewnego czasu zastanawiasz się nad zainwestowaniem we własną przydomową studnię? Nie jesteś jednak przekonany czy to jest dobry pomysł? Nie wiesz też na jaki wariant studni chcesz się zdecydować? Mam dobre wieści, wiele słyszałem o studnie Jelenia Góra! Teraz kolej abyś i Ty się o nich dowiedział.

Korzyści z posiadania studni

Jeżeli pragniesz zainwestować we własną studnię, to warto zacząć od szybkiej analizy wszystkich mocnych i słabych stron tak, aby mieć pełen obraz sytuacji. Co możesz zatem zyskać wybierając studnie Jelenia Góra?

 1.  Własne niezależne ujście wody daje nam pełen komfort, zarówno pod kątem ciągłego zaopatrzenia jak i samej jakości wody. Prywatna studnia może również stanowić alternatywne rozwiązanie w przypadku np. awarii wodociągowej.
 2.  Brak szkodliwego dla organizmu chloru w wodzie, którą spożywany. Mamy całkowitą pewność, że jest ona najlepszej jakości i nie stanowi żadnego ryzyka.
 3.  Drobne opłaty w stosunku do wody pobieranej z wodociągów. 
 4.  Nieprzerwane ciśnienie wody. W przypadku wodociągów należy liczyć się z nagłymi spadkami w dostarczaniu wody, np. w porach popołudniowych.
 5. Idealne rozwiązanie w przypadku posiadania dużej powierzchni ogrodowej. Dysponując prywatną studnią nie generujemy dodatkowych kosztów mimo że zużywamy więcej wody.

Jeśli korzyści wynikające z postawienia studni ostatecznie nas przekonały i podjęliśmy decyzję co do jej budowy, warto w tym miejscu przyjrzeć się jej rodzajom. Pozwoli nam to wyodrębnić poszczególne cechy każdej z nich i wybrać najlepszą dla nas opcję.

Wiercenie studni Jelenia Góra

Niektóre rodzaje studni nie są kopane czy budowane, ale ze względu na głębokość czy rodzaj gruntu muszą być wiercone. Studnia głębinowa jest systemem pionowego pozyskiwania wód podziemnych za pomocą odwiertu, który musi sięgać do odpowiedniego poziomu wody. Pobieranie wody z tego typu studni następuje za sprawą specjalnej pompy głębinowej.

Jak zatem wygląda wiercenie studni Jelenia Góra?

 • Znalezienie najlepszego miejsca pod wybudowanie studni
 • Zrobienie właściwego odwiertu
 • Dotarcie do właściwej warstwy wodonośnej
 • Obudowanie odwiertu specjalnymi rurami studziennymi
 • Uszczelnienie żwirem filtracyjnym powierzchni powstałej pomiędzy ścianami odwiertu, a filtrami tak, aby odciąć wody gruntowe
 • Całkowite zabezpieczenie powstałego odwiertu
 • Wstępne pompowanie, aż do osiągnięcia czystego strumienia wody
 • Sprawdzenie wydajności studni oraz jej głębokości
 • Znalezienie najlepszej pompy głębinowej
 • Zespolenie całej instalacji wraz z wybranym budynkiem

Jak widzisz studnie to nie jest prosty temat, ale kontakt z odpowiednim specjalistą z pewnością rozwieje Twoje wątpliwości. Polecam Ci Studnie Jelenia Góra.

Przeczytaj również -> centrum ogrodnicze w Jeleniej Górze