Montaż paneli słonecznych Jelenia Góra

Fotowoltaika Jelenia Góra

Na przestrzeni ostatnich lat temat fotowoltaiki zyskał w Polsce znaczącą popularność. Na wielu dachach domów jednorodzinnych jesteśmy w stanie już zobaczyć panele słoneczne, które pozwalają na wytworzenie ekologicznej i co najważniejsze bezpłatnej energii elektrycznej. Do Polski coraz prężniej wkraczają również gigantyczne farmy fotowoltaiczne, które wytwarzają prąd dla dużych firm. W związku z ciągle rosnącymi cenami prądu dużo osób zdecydowało się na niezależne wytwarzanie energii z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych. Fotowoltaika Jelenia Góra jest jednym z rodzajów odnawialnych źródeł energii, który korzysta z surowców odnawialnych.


Myśleliście pewnie jak kształtuje się w każdym kroku proces fotowoltaiczny – tzn. przemiana promieniowania słonecznego w energię. Postaram się to wytłumaczyć po krótce, w najłatwiejszy sposób. Efekt fotowoltaiczny jest to proces fizyczny, podczas którego zostaje wyprodukowany w ogniwie fotowoltaicznym prąd stały z wykorzystaniem padających na panele promieni ze słońca. Dlatego także ważne jest, aby panele solarne ustawione zostały na naszych dachach i gruntach w prawidłowy sposób – prosto do skierowanych promieni słonecznych. Od tego czynnika głównie zależy opłacalność naszej fotowoltaiki. Im więcej przyjętych promieni słonecznych, tym więcej wytworzonej energii elektrycznej.


Co ma miejsce w sytuacji gdy instalacja fotowoltaiczna wytworzy zbyt wiele energii elektrycznej, której nie będziemy w stanie wykorzystać? Wówczas nadmiar wyprodukowanego prądu trafia do sieci energetycznej. Klient ma możliwość z niej skorzystać w następnym roku, miesiącu itp. A co jeżeli instalacja słoneczna nie wytworzy wystarczającej ilości prądu? W tej sytuacji prąd ciągnięty jest z sieci – tak jakby instalacji fotowoltaicznej nie było. Dlatego tak ważne jest dokładne przeliczenie zapotrzebowania naszego mieszkania na energię elektryczną. Zależy nam bowiem na tym, aby ilość wytwarzanego prądu była odpowiednia – ani zbyt duża, ani za mała.


A co z instalacjami fotowoltaicznymi usytuowanymi na ziemi, a nie na dachach? Fotowoltaika na ziemi jest równie wydajna co ta umiejscowiona na budynku. tego rodzaju montaż paneli fotowoltaicznych jest głównie polecany kiedy działka jest duża i co najważniejsze – niezacieniona. Montaż samej konstrukcji jest prostsze, co powoduje niższe koszty oraz prostsze umiejscowienie paneli pod prawidłowym kątem i w odpowiednim kierunku do słońca.