Domy szkieletowe Jelenia Góra

Budowa drewnianego domu

Domy szkieletowe Jelenia Góra

Planujesz w najbliższym okresie budowę swojego wymarzonego domu? A może kupiłeś teren w lesie i marzysz zbudować tam uroczy domek do użytku letniego? Wertujesz strony internetowe w nadziei, że znajdziesz interesujące pomysły na swoją inwestycję? Nie przejmuj się, zaraz opowiem Ci o świetnej realizacji, która być może spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Nie wiem czy już słyszałeś o ekologicznym rozwiązaniu, jakim są domy szkieletowe Jelenia Góra. Jeżeli jesteś tym zainteresowany, to przede wszystkim zachęcam Cię do przeczytania poniższego artykułu.

Domy Szkieletowe są długowieczne, ekologiczne i zdrowe

Słyszałem, że te domy cieszą się dużą popularnością na całym globie. Technika budowy domów z drewna jest wykorzystywana od wielu lat na Grenlandii, w Finlandii, Danii czy Federacji Rosyjskiej. Ale wielką popularność uzyskała przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Myślałem kiedyś, że domy szkieletowe te są mniej ciepłe i mniej energooszczędne od domów tradycyjnych. To wielkie nieporozumienie, ponieważ domy te buduje się w takich rejonach, gdzie odnotowuje się ujemne temperatury.

Domy szkieletowe drewniane budowane z tworzyw najwyższej jakości i o rewelacyjnych parametrach, są niezwykle ciepłe. Na trzymanie temperatury ma wpływ kilka kwestii, nie tylko pokrycie domu. Chciałbym, abyś pamiętał, że oczywiście równie ważne są systemy ogrzewania, klasa okien i drzwi, czy sam projekt domu.

Od kilku lat na naszym rodzimym rynku funkcjonują firmy specjalizujące się w budowie domów drewnianych szkieletowych. Polacy mają olbrzymie doświadczenie w budowaniu domów drewnianych. Lecz technologia szkieletowa w dalszym ciągu jest czymś nowym na rynku deweloperskim. Mimo tego domy szkieletowe mają coraz większą rzesze zadowolonych klientów.

Domy szkieletowe Jelenia Góra kochają ekolodzy

Domy szkieletowe są niezwykle doceniane przez ekologów. Kluczowym materiałem wykorzystywanym do budowy jest przecież naturalne drewno. Materiał ten jest popularny i używany do budowy od kilku setek lat, a przy tym jest odnawialny. Drewno może być po raz drugi eksploatowane i nie ma kłopotu z jego końcową utylizacją. Ponadto budowa domu na podstawie drewnianego szkieletu jest mniej pracochłonna, niż budowa z bloczków. Myślę, że domy te są realizowane w całości w ekologicznej technice, a nawet mogą być pasywne. Wszystko zależne jest od wybranych surowców i pieniędzy które zamierzają przeznaczyć przyszli właściciele.

Przeczytaj również -> centrum ogrodnicze w Jeleniej Górze